Intencje 06.05

VI Niedziela Wielkanocna

6.05.

2018

8:00

int. Żywego Różańca

9:30

w 12 r. ślubu Marioli i Marka o Boże błog. i opiekę Matki Bożej

11:00

+Kazimiera ŁANGOWSKA w 1 r. śmierci

12:30

w 35 r. ślubu Genowefy i Stanisława

18:00

+mąż Mieczysław w 18 r. śmierci

Poniedziałek
7.05

6:30

……………………………………………………………………

18:00

+Krystyna KUTA miesiąc p ogrzebie

Wtorek
8.05

6:30

……………………………………………………………………

Św. Stanisław, biskup i męczennik

18:00

o powrót do zdrowia dla Zbigniewa

Środa
9.05

6:30

o pomyślne zdanie matury dla Michała i Boże błogosławieństwo

18:00

dziękczynna w 80 r. urodzin Marii

Czwartek
10.05

6:30

…………………………………………………………………….

18:00

…………………………………………………………………….

Piątek

11.05

6:30

……………………………………………………………………

18:00

+Zofia FALENTA

Sobota
12.05

6:30

…………………………………………………………………….

18:00

+Paulina BELLWON w 17 r. śmierci, jej mąż +Wiktor oraz +z rodziny BELLWONÓW, PRZYBYSZÓW i PAWŁOWSKICH

6.05 Zapowiedzi

Jakub BIEŃKOWSKI, wolny, rzym.-kat., Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Martyna BERNACIAK, wolna, rzym.-kat., Biskupiec Pomorski, par. pw. św. Jana Nepomucena

Robert Jan KORZIŃSKI, kawaler, rzym.-kat., Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Sonia RZECZKOWSKA, panna, Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Ogłoszenia 29.04

  1. Msze św. codziennie o 6:30 i 18:00.
  2. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej, a w czwartek do św. Judy Tadeusza również po Mszy św. wieczornej.
  3. Godzinki ku czci Matki Bożej z wypominkami za zmarłych w niedzielę o godz. 7:15.
  4. W czwartek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę, czyli 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.
  5. Ponadto w tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    • we wtorek (1.05) św. Józefa, rzemieślnika,
    • w piątek (4.05) św. Floriana, męczennika.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek maja. Msze św. o 6:30, 17:00, 18:00. Okazja do spowiedzi od 6:15 i 16:00. Do chorych z Komunią św. księża udadzą się od 8:00.
  7. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, L’Osservatore Romano, albumy itd.
  8. W naszej parafii w dniach 11 – 13 maja odbędą się rekolekcje Nowe Życie, prowadzone przez gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Początek w piątek 11 maja o 18:00. Zapisy można zgłaszać u ks. Dariusza.
  9. Chcemy zorganizować pielgrzymkę do Markowic i Lichenia Starego w dniu 2 czerwca (sobota). Wyjazd o 6:00. Więcej informacji u ks. Prałata.
  10. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w tym roku odbędzie się w sobotę, 19 maja, a rocznica I Komunii św. w niedzielę 20 maja o 12:30.

Intencje 29.04

V Niedziela wielkanocna

29.04.

2018

8:00

+Róża i Władysław WOLSCY oraz +Wanda LICHOCKA

9:30

+Anna BĄK (gr.28)

11:00

+matka Czesława i +matka chrzestna Waleska

12:30

+Jerzy PUAKOWSKI

18:00

+Janina SZAUER w 24 r. śmierci

Poniedziałek
30.04.

6:30

+Anna BĄK (gr.29)

18:00

+Bolesław w 20 r. śmierci i +z rodziny

Wtorek
1.05.

6:30

………………………………………………………………….

Św. Józef Rzemieślnik

18:00

+Anna BĄK (gr.30)

Środa
2.05.

6:30

…………………………………………………………………

18:00

1.+Bożena MELLER (5 r. śm.) i +Irena KLUSKIEWICZ (5 r. śm.)

2.+Krystyna PRYC

Uroczystość

NMP Królowej Polski

3.05.

2018

8:00

o Boże błog., dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla Julii i jej rodziny

9:30

+Henryk TOPOLSKI w 13 r. śmierci oraz +Janina i +rodzice z obojga stron

11:00

+Eugenia MICHAŁOWSKA w 5 r. śmierci oraz +Paweł MICHAŁOWSKI i +rodzice z obojga stron

12:30

o światło Ducha Świętego na czas egzaminów, błog. Boże i zdrowie dla Emilii

18:00

w intencji własnej

Piątek
4.05.

6:30

17:00

…………………………………………………………………..

dziękcz. za Boże błog. dla rodziny ŚCIBISZ

św. Florian, męczennik

18:00

dziękcz.-błag. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

Sobota
5.05.

6:30

14:00

………………………………………………………………….

ślub

18:00

+rodzice Franciszek i Urszula

Zapowiedzi 29.04

Marcin KACZYŃSKI, kawaler, rzym.-kat., Świerki, par. pw. św. Bartłomieja

Alicja KREFT, panna, rzym.-kat., Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Sławomir BOROWSKI, kawaler, rzym.-kat., Gdańsk-Chełm, par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Joanna Magdalena GRULKOWSKA, panna, Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Bartosz Piotr BACHANEK, kawaler, rzym.-kat., Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Katarzyna STANCEL, panna, rzym.-kat., Elbląg, par. pw. św. Mikołaja

Ogłoszenia 22.04

  1. Msze św. codziennie o 6:30 i 18:00.
  2. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej, a w czwartek do św. Judy Tadeusza również po Mszy św. wieczornej.
  3. Godzinki ku czci Matki Bożej z wypominkami za zmarłych w niedzielę o godz. 7:15.
  4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • w poniedziałek (23.04) św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji (uroczystości odpustowe na Wzgórzu Wojciechowym w niedzielę, 6.05. o 12:00)
  • w środę (25.04) św. Marka, ewangelisty.
  1. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, Różaniec, L’Osservatore Romano, albumy itd.
  2. Dziś przed naszym kościołem będzie zbiórka na pomoc Hospicjum Archidiecezji Gdańskiej – Pola Nadziei, którą przeprowadzą wolontariusze szkolnych kół Caritas.
  3. W najbliższą sobotę (28.04) o 9:00 odbędzie się spowiedź dla dzieci, które w przyszłym miesiącu przystąpią po raz pierwszy do Komunii św.
  4. W naszej parafii w dniach 11 – 13 maja odbędą się rekolekcje Nowe Życie, prowadzone przez gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Początek w piątek 11 maja o 18:00. Zapisy można zgłaszać u ks. Dariusza.
  5. Chcemy zorganizować pielgrzymkę do Markowic i Lichenia Starego w dniu 2 czerwca (sobota). Wyjazd o 6:00. Więcej informacji u ks. Prałata.

Intencje 22.04

IV Niedziela Wielkanocna

(Dobrego Pasterza)

22.04.

2018

8:00

w 90 r. urodzin matki Lidii o błog. Boże i zdrowie

9:30

+Anna BĄK (gr.14)

11:00

+mąż Dariusz GRONEK w 12 r. śmierci

12:30

+Eugeniusz w 3 r. śmierci

18:00

+Telesfor KOCIĘCKI w 14 r. śmierci

Poniedziałek
23.04

6:30

……………………………………………………………………

św. Wojciech, biskup i męczennik

18:00

+Anna BĄK (gr.22)

Wtorek
24.04

6:30

+Anna BĄK (gr.23)

18:00

1.+Helena w 2 r. śmierci oraz +Leon, Waldemar i Leszek

2.w 39 r. ślubu Renaty i Janusza o Boże błog. i żywą wiarę dla rodziny

Środa
25.04

6:30

…………………………………………………………………….

św. Marek, ewangelista

18:00

1.+Anna BĄK (gr.24)

2.+Leopold i Jadwiga FLISIKOWSCY

Czwartek
26.04

6:30

+Anna BĄK (gr.25)

18:00

1.+Jan w 1 r. śmierci

2.w int. córki Natalii o potrzebne dary Ducha Świętego przy zdawaniu matury

Piątek

27.04

6:30

……………………………………………………………………

18:00

20:00

1.+Anna BĄK (gr.26)

2.+Roman BRZÓSKA miesiąc po pogrzebie

+Bogdan

Sobota
28.04

6:30

+Anna BĄK (gr.27)

18:00

1.dziękcz. w 1 r. ślubu Pauliny i Marcina

2.+Kazimiera, Józef i Maciej PIKOSZ

Zapowiedzie 21.04

22 – 29.04. – 6.05.2018 r.

Grzegorz PŁAWSKI, kawaler, rzym.-kat., Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Hanna JUDZIŃSKA, panna, rzym.-kat., Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Ogłoszenia 15.04

  1. Msze św. codziennie o 6:30 i 18:00.
  2. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej, a w czwartek do św. Judy Tadeusza również po Mszy św. wieczornej.
  3. Godzinki ku czci Matki Bożej z wypominkami za zmarłych w niedzielę o godz. 7:15.
  4. Dziś po Mszy św. wieczornej (ok. 19:00) spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią w maju br. do I Komunii św.
  5. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promyczka Dobra, L’Osservatore Romano i miesięcznika biblijnego Galilea.
  6. Za tydzień w niedzielę 22 kwietnia przed naszym kościołem będzie zbiórka na pomoc Hospicjum Archidiecezji Gdańskiej – Pola Nadziei, którą przeprowadzą wolontariusze szkolnych kół Caritas.
  7. W naszej parafii w dniach 11 – 13 maja odbędą się rekolekcje prowadzone przez gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Początek w piątek 11 maja o 18:00. Zapisy można zgłaszać u ks. Dariusza.
  8. Chcemy zorganizować pielgrzymkę do Lichenia Starego w dniu 2 czerwca (sobota). Więcej informacji u ks. Prałata.

Intencje 15.04

III Niedziela Wielkanocna

15.04.

2018

8:00

1.+rodzice z obojga stron, +siostra Janina, +bracia Eugeniusz i Antoni

2.o poczęcie dziecka (7)

9:30

1.+Anna BĄK (gr.14)

2.podz. za otrzymane łaski w 40 r. ślubu Urszuli i Kazimierza KLEINÓW i opiekę dla całej rodziny

11:00

+rodzice Lidia (2 r. śm.) i Janusz (1 r. śm.) PROKOPOWICZ

12:30

podz. za 35 lat pożycia z prośbą o dalsze Boże błog. dla Małgorzaty i Ryszarda

18:00

+Marianna DANIELEWICZ w 15 r. śmierci

Poniedziałek
16.04

6:30

+Anna BĄK (gr.15)

18:00

o poczęcie dziecka (8)

Wtorek
17.04

6:30

…………………………………………………………………….

18:00

1.+Anna BĄK (gr.16)

2.o poczęcie dziecka (9)

Środa
18.04

6:30

+Anna BĄK (gr.17)

18:00

1.+Zbigniew w 1 r. śmierci

2.o powrót do zdrowia i Boże błog. dla Katarzyny ŁASZEWSKIEJ

Czwartek
19.04

6:30

+Anna BĄK (gr.18)

18:00

1.+Piotr NIEDŹWIECKI

2.+Stefania DAMPS miesiąc po pogrzebie

Piątek

20.04

6:30

……………………………………………………………………

18:00

20:00

1.+Anna BĄK (gr.19)

2.+Stefan BUCZYŃSKI miesiąc po pogrzebie

…………………………………………………………………….

Sobota
21.04

6:30

+Anna BĄK (gr.20)

18:00

1.+Marianna Dobrosława KOZŁOWSKA w 50 r. śmierci

2.+rodzice Edward i Marianna (9 r. śm.)