Ogłoszenia

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu. To czas przygotowania na chrześcijańskie przeżycia świąt Bożego Narodzenia; czas dobrych postanowień, czas rorat i rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w niedzielę 15 grudnia.
 2. Msze św. o 6:30 i 18:00. Roraty codziennie o 6:30, a dla dzieci we wtorek i piątek o 18:00.
 3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Judy Tadeusza; oba po wieczornej Mszy św.
 4. Godzinki ku czci Matki Bożej z wypominkami za zmarłych w niedzielę o godz. 7:15.
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  • we wtorek (3.12) św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • w piątek (6.12) św. Mikołaja, biskupa,
  • w sobotę (7.12) św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 6. Szóstego grudnia przypada pierwszy piątek tego miesiąca. Msze św. o 6:30, 17:00 (roratnia dla dzieci), 18:00. Okazja do spowiedzi od 6:15 i 16:00. Do chorych z Komunią św. księża udadzą się od 8:00.
 7. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków na stół wigilijny do naszych domów. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone przy tym na remont naszego kościoła. Kto jeszcze chciałby nabyć opłatek, może to zrobić przy wyjściu z kościoła, a tygodniu w biurze parafialnym.
 8. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli, albumów, lampiony na roraty, świece Caritasu na stół wigilijny itd. Do nabycia są także bransoletki z koralików z postaciami franciszkańskich męczenników bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka jako pomoc w dziełach misyjnych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 9. Przed kościołem dziś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdy datek.
 10. Od poniedziałku 2.12. rozpoczniemy wizytę duszpasterską (kolędę). Program mamy w gablocie, w kruchcie i na stronie internetowej parafii. Prosimy o przygotowanie stołu z obrusem, krzyża, świec, wody święconej. Prosimy też, by w miarę możliwości cała rodzina uczestniczyła w kolędzie.