Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, niemożliwym jest zorganizowanie uroczystości I Komunii św. we wcześniej planowanym terminie, tj. 16 maja br., dlatego jako duszpasterze, za zgodą Kurii Metropolitalnej, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu ww. uroczystości na dzień 19 września 2020. Nie jest to jednak data pewna w stu procentach, gdyż nikt z nas nie wie, jak rozwinie się sytuacja, oraz jakie będą rozporządzenia służb sanitarnych, dotyczących m.in. możliwości zgromadzeń, czy dozwolonej liczby osób w przestrzeni kościoła.

Planujemy zorganizowanie I Komunii św. w dwóch grupach, w godzinach zgodnych z wcześniejszymi ustaleniami. Jeżeli z powodu rozporządzeń rządowych będzie to niemożliwe, postaramy się przeprowadzić więcej uroczystości, w mniejszych grupach.

Wznowienie przygotowań do I Komunii św. będzie uzależnione od powrotu dzieci do szkół – stosowne informacje podamy dopiero po spełnieniu tego warunku.

W organizacji uroczystości zawsze będziemy brać pod uwagę aktualne rozporządzenia państwowe.

W nawiązaniu do zwyczaju organizowania przyjęć komunijnych, wypada podkreślić, że wobec powagi trwającego stanu epidemii, tegoroczne przyjęcia pierwszokomunijne powinny mieć charakter skromny i kameralny.

Bardzo prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Duszpasterze