Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!

Z powodu pandemii koronawirusa nie możemy zwołać tradycyjnego spotkania Rodziców. W związku z tym prosimy o wypełnienie zamieszczonego na naszej stronie internetowej formularza i odesłanie go na wskazany adres mailowy. Planowany termin uroczystości w 2021 r. to sobota 15 maja, jednak wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji epidemicznej. Rodziców pragnących uszyć alby dla swoich dzieci zapraszamy na przymiarkę w dniu 08.12.2020 r. w godz. 17.30 – 18.30 do szkoły (za kościołem).

Formularz do pobrania tu.

Zgłoszenia proszę odsyłać na adres: marcinflisikowski1980@gmail.com

Ogłoszenia

  1. Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Niech będzie to czas łaski, modlitwy, przemiany naszych serc, czas skorzystania z sakramentu pokuty, czas pojednania z Bogiem i ludźmi.
  2. Rozpoczynamy dziś także nowy rok liturgiczny 2020/21.
  3. Dziś i jutro jeszcze można codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami z nawiedzeniem kościoła lub cmentarza.
  4. Msze św. codziennie o 6:30 (roratnia) i 18:00. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorek na 18:00 i piątek na 17:00. W tym tygodniu jest nieco wolnych intencji.
  5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Judy Tadeusza; oba po mszy św. wieczornej.
  6. Godzinki ku czci Matki Bożej z wypominkami za zmarłych w niedzielę o godz. 7:15.
  7. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    • w poniedziałek (30.11) św. Andrzeja, apostoła,
    • w czwartek (3.12) św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  8. Czwartego grudnia przypada pierwszy piątek tego miesiąca. Msze św. o 6:30, 17:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi od 6:15 i 16:00. Do chorych z Komunią św. księża udadzą się od 8:00.
  9. Piątego grudnia przypada pierwsza sobota tego miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z nabożeństwem o 9:00.
  10. Prosimy wszystkich rodziców dzieci, które w 2021 r. mają przyjąć sakrament I Komunii św. o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej naszej parafii i odesłanie go na wskazany adres mailowy.
  11. W dniu 08.12.2020 r., w godz. od 17.30 do 18.30 prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy pragną uszyć alby na uroczystość I Komunii św. o przyjście wraz z dzieckiem do szkoły (za kościołem) w celu zmierzenia dziecka. Prosimy bardzo o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych, tj. maseczki oraz dystansu.
  12. Przy wejściu do kościoła stoją butelki z płynem odkażającym, z których korzystania zachęcamy.
  13. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, miesięcznika Galilea, Różaniec, List do Pani, a także lampiony na msze św. roratnie, małe i duże świece Caritasu jako świąteczne dzieło pomocy dzieciom, karty świąteczne oraz opłatki.

Intencje

I Niedziela Adwentu

29.11.

2020

8:00 +Jerzy w 7 r. śmierci
9:30 +Zenon GOSZKA oraz +rodzice Edmund i Anna
11:00 +Włodzimierz URBAŃSKI w 13 r. śmierci
12:30 +mąż Adam w 4 r. śmierci oraz +z obojga stron
18:00 +Waldemar CHILEWSKI w 30 r. śmierci oraz +Zofia i Teodor CHILEWSCY
Poniedziałek
30.11
6:30 +Józef, Feliksa (k.) i +syn Stanisław
św. Andrzej, apostoł 18:00 1.+Andrzej i Zofia ĆWIĘK i +z rodziny

2.o szczęśliwe rozwiązanie dla Moniki

Wtorek
1.12
6:30 o zdrowie w int. Bogu wiadomej z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18:00 1.+Zenon GOSZKA (gr.1)

2.+Aniela w 5 r. śmierci

Środa
2.12
6:30 +Zenon GOSZKA (gr.2
18:00 ……………………………………………………………………..
Czwartek
3.12
6:30 podziękowanie za odebrane łaski z prośbą o dalszą opiekę dla Stefana
św. Franciszek Ksawery, prezbiter 18:00 +Zenon GOSZKA (gr.3)
Piątek

4.12

6:30

17:00

+Zenon GOSZKA (gr.4)

……………………………………………………………………..

18:00 +Władysława (k.) ROGOWSKA w 20 r. śmierci i +ojciec Wincenty ROGOWSKI
Sobota
5.12
6:30

9:00

+Bogdan ŁAWRYNIUK

int. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

18:00 +Zenon GOSZKA (gr.5)

Zapowiedzi

29.11 – 6.12.2020 r.

Ariel RYBICKI, cyw. związany, Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Ewa Agnieszka RYBICKA, cyw. związana, Gdańsk-Łostowice, par. pw. św. Judy Tadeusza

Ogłoszenia

  1. Do końca listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami z nawiedzeniem kościoła lub cmentarza.
  2. Msze św. codziennie o 6:30 i 18:00. W tym tygodniu jest nieco wolnych intencji.
  3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Judy Tadeusza; oba po mszy św. wieczornej.
  4. Godzinki ku czci Matki Bożej z wypominkami za zmarłych w niedzielę o godz. 7:15.
  5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    • we wtorek (24.11) św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  6. Przy wejściu do kościoła stoją butelki z płynem odkażającym, z których korzystania zachęcamy.
  7. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, miesięcznika Galilea, Różaniec, List do Pani, a także lampiony na msze św. roratnie, małe i duże świece Caritasu jako świąteczne dzieło pomocy dzieciom.
  8. Ze względu na zagrożenie epidemiczne nie roznosimy w tym roku opłatków po domach. Można je nabyć w sklepiku przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  9. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent oraz nowy rok liturgiczny.

Intencje

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22.11.

2020

8:00 ……………………………………………………………………..
9:30 +Brunon JACH w 4 r. śmierci i +z rodziny JACH
11:00 +Elżbieta i Alojzy WILCZEWSCY oraz +Gertruda i Melania MALC
12:30 +matka Krystyna w 4 r. śmierci
18:00 +rodzice Stanisława i Szczepan ŻMIJSCY, +siostra Grażyna i +w czyśćcu
Poniedziałek
23.11
6:30 +Janina, Stanisław oraz +rodzice
18:00 +Cecylia POCZEPKO miesiąc po pogrzebie
Wtorek
24.11
6:30 ……………………………………………………………………..
św. męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter i Towarzysze 18:00 +Franciszka (k.) w 24 r. śmierci i +Czesław oraz +teść Jan
Środa
25.11
6:30 ……………………………………………………………………..
18:00 ……………………………………………………………………..
Czwartek
26.11
6:30 ……………………………………………………………………..
18:00 ……………………………………………………………………..
Piątek

27.11

6:30 ……………………………………………………………………..
18:00 …………………………………………………………………….
Sobota
28.11
6:30 ……………………………………………………………………..
18:00 ……………………………………………………………………..

Ogłoszenia

  1. Do końca listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami z nawiedzeniem kościoła lub cmentarza.
  2. Msze św. codziennie o 6:30 i 18:00.
  3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Judy Tadeusza; oba po mszy św. wieczornej.
  4. Godzinki ku czci Matki Bożej z wypominkami za zmarłych w niedzielę o godz. 7:15.
  5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    • we wtorek (17.11) św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę,
    • w środę (18.11) św. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę,
    • w piątek (20.11) św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
    • w sobotę (21.11) Ofiarowanie NMP.
  6. Przy wejściu do kościoła stoją butelki z płynem odkażającym, z których korzystania zachęcamy.
  7. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, miesięcznika Galilea, Różaniec, List do Pani, a także lampiony na msze św. roratnie.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, a w następną rozpoczynamy Adwent.

Intencje

XXXIII Niedziela zwykła

15.11.

2020

8:00

o zdrowie syna Michała

9:30

o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny

11:00

o Boże błog. dla Mikołaja w 2 r. urodzin

12:30

+Edward IMKO

18:00

+mama Łucja

Poniedziałek
16.11

6:30

……………………………………………………………………..

18:00

+mąż Edmund oraz +teściowie Janina i Bolesław

Wtorek
17.11

6:30

+Romuald

św. Elżbieta Węgierska, zakonnica

18:00

1.+Władysława (k.), Władysław i Krzysztof GUT

2.+Irena (1 r. śm.) i Antoni LEHMANN oraz +Elżbieta i Henryk KUSAJDA

Środa
18.11

6:30

……………………………………………………………………..

św. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica

18:00

1.o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla rodzin szensztackich

2.dziękczynienie za Bożą opiekę

Czwartek
19.11

6:30

……………………………………………………………………..

18:00

dziękczynienie za uzdrowienie Ewy z prośbą o łaskę nawrócenia i dalsze łaski Boże

Piątek

20.11

6:30

……………………………………………………………………..

św. Rafał Kalinowski, prezbiter

18:00

+Dorota KLEIN w 21 r. śmierci

Sobota
21.11

6:30

……………………………………………………………………..

Ofiarowanie NMP

18:00

+Henryk CEGŁOWSKI w r. urodzin oraz +rodzice i dziadkowie z obojga stron i +siostra Mirosława

Ogłoszenia

  1. Do końca listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami z nawiedzeniem kościoła lub cmentarza.
  2. Msze św. codziennie o 6:30 i 18:00.
  3. Różaniec z wypominkami za zmarłych dziś o 17:30.
  4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Judy Tadeusza; oba po mszy św. wieczornej.
  5. Godzinki ku czci Matki Bożej z wypominkami za zmarłych w niedzielę o godz. 7:15.
  6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
    • w poniedziałek (9.11) rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej,
    • we wtorek (10.11) św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
    • w środę (11.11) św. Marcina z Tours, biskupa,
    • w czwartek (12.11) św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika,
    • w piątek (13.11) św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  7. Przy wejściu do kościoła stoją butelki z płynem odkażającym, z których korzystania zachęcamy.
  8. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, miesięcznika Galilea, Różaniec, List do Pani.

Intencje

XXXII Niedziela zwykła

8.11.

2020

8:00 int. Semper Fidelis
9:30 +Andrzej, Ludwik, Władysław i +z rodziny KRÓL i GORDZIELEWSKICH
11:00 +żona Leokadia MALINOWSKA w 4 r. śmierci
12:30 +Janusz i Ewa BŁAŻOWSCY z okazji urodzin
18:00 +rodzice Edward (30 r. śm.) i Leokadia (10 r. śm.) oraz +szwagier Roman (6 r. śm.)
Poniedziałek
9.11
6:30 ……………………………………………………………………..
Rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej 18:00 +Edward, Waleska, Elżbieta
Wtorek
10.11
6:30 ……………………………………………………………………..
św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła 18:00 1.+rodzice Ewa i Julian oraz +rodzeństwo

2.+Marian STASIAK w 22 r. śmierci oraz jego +rodzice Marianna i Władysław

Środa
11.11
6:30 ……………………………………………………………………..
św. Marcin z Tours, biskup 18:00 +Irena GAJEWSKA w 4 r. śmierci oraz +Mieczysław GAJEWSKI w 23 r. śmierci
Czwartek
12.11
6:30 ……………………………………………………………………..
św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik 18:00 +Stanisława (k.), Henryk, Tadeusz i Ryszard BANASZAKOWIE o łaskę przebaczenia grzechów i zbawienie
Piątek

13.11

6:30 ……………………………………………………………………..
św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski 18:00 ……………………………………………………………………..
Sobota
14.11
6:30 ……………………………………………………………………..
18:00 +rodzice z obojga stron i +Maria ORŁOWSKA